pátek 10. února 2023

(Ne)snově

Včera ráno jsem se probudila po strašně zvláštním snu. Prolínala se v něm minulost, přítomnost a navíc i pár zcela nereálných scén. 

Chvíli jsem byla na dětském táboře, kam jsem jezdívala vařit. Nic jsem nestíhala a než jsem se rozkoukala, už jsme balili a tábor končil. Jenže já jsem byla zaseklá ještě v té první fázi, vybalování. Chtěla jsem stihnout všechno a nestihla jsem vůbec nic. Pak jsem najednou byla v cizím městě. Zabíjím čas asi na někoho čekám, jen vůbec nevím na koho. Uprostřed nákupního centra, kterým se toulám, na mě najednou mává Ch. - kamarádova holka. První co mě v tom snu napadá je “doprčic, jak já se vlastně přepínám do němčiny?" A pak už jen útržky vzpomínek na školu, knihovnictví. Probudila jsem se dostatečně rozlámaná na to, abych si ještě poslepu šla zapnout kávovar.

Čtu e-maily o kterých v té fázi mezi úplným probuzením nevím, jestli nejsou součástí mého snění, hlubin podvědomí. Nejsou. Jsem naprosto probuzená.


Možná začnu věřit na náhody, nebo na nějakou vyšší moc. A nebo to prostě takhle má být. Jak to celé popsat v pár větách a zachytit to zásadní? Nevím, jestli se mi to povede. Bylo mi málo na to, abych byla dospělá, dost na to, abych už nebyla v kategorii dítě. Ale plácala jsem se ve svém životě. Zažila jsem takové propady, které bych už nikdy nechtěla vrátit a nepřála je nikomu kolem sebe. Opravdu nikomu. Pár lidem bych mohla něco vyčíst(pár lidí by jistě mohlo vyčíst něco mně) a možná jsem si dřív, když to bylo ještě nezahojené a čerstvé, představovala nějakou odvetu. Postupně jsem pochopila, že takový člověk nechci být a nebudu. Zavřela jsem za sebou dveře a odešla. Pryč, daleko, utéct od všeho, co mě potrápilo.


A teď, po probuzení - po tom divným, šíleným snu, jsem si četla e-mail ze kterého mi bylo jasné, že se pracovně podívám na místa, která jsem nechala dávno za sebou. A potkám lidi, kteří mi sice můžou připomínat minulost, ale já chci otevřít úplně jinou kapitolu. 


Atom se mě ptal, jestli to chci udělat a já jsem věděla, že nic lepšího se mi nemůže stát. Nebyla jsem vůbec připravená, něměla jsem své šaty pro štěstí(jen věci na lyže, do lesa a podobně:-)), ale věděla jsem, že tohle je to nejsprávnější, co se může stát. 


Včera jsem se vrátila do hodně dávnejch míst. Potkala lidi, kteří si mě pamatují v různých situacích a přesto se zachovali zcela profesionálně. Já snad taky.

A pak? Výměna kontaktů a budoucí spolupráce, skvělé popovídání. Hřejou mě u srdce všechny věci kolem. S lehce třesoucíma nohama jsem se prošla všude, kde jsem to znala. Čekali na mě kluci a já jim všechno ukazovala a lovila z paměti vzpomínky. Měla jsem z toho všeho tak dobrý pocit.

Vylezla jsem ven a najednou mi to došlo. Jsem opravdu úplně jiná než moje máma!P.S: je mi asi jako když jsem vyčistila hodně, hodně zahnisanou ránu někde hluboko. Je pryč a úleva se nedá změřit, ani popsat. A spala jsem stokrát líp než včera!

5 komentářů:

  1. Čtu o vyrovnanosti, zralosti, odstupu a šťastném uzavření jednoho příběhu. Pozitivní energie, díky za ni.

    OdpovědětVymazat
  2. to nejsou náhody, to se věci dějou tak jak mají. správně.

    OdpovědětVymazat
  3. Věci co se maj dít se dějou

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)